Autor:

Marian Jabłoński

Utworzono:

25.04.2022

Drużyna seniorów S.C.Vistula prowadzona przez grającego trenera Chrisa Karcza awansowała do półfinału National Amateur Cup pokonując w ćwierćfinale Fall River FC 3 - 1 z Massachusetts na poziomie Regionu I. Awans Wisły był jak najbardziej zasłużony, Wiślacy przez cały mecz grali bardzo mądrze i kontrolowali przebieg meczu i to co działo się na boisku. Pierwsze minuty spotkania przebiegały na walce w środkowej strefie boiska w której to obie drużyny próbowały uzyskać przewage, Wiślacy próbowali długimi wrzutkami urochomić swoich szybkich napastyników. Ta sztuka powiodła się w 6 minucie gdziepiłkę otrzymał Andersa Gonzalesa i dograł na lewe skrzydło do nadbiegającego Mikołaja Kozdronia który ładnym strzalem pokonał bramkarza rywali. Prowadzenie szybko uzyskane pozwoliło Wiślakom na spokojniejszą grę i kontrolę na boisku a nasi trzej wysocy i szybcy obrońcy Bzura, K.Kondratowicz i Piwowarczyk pewnie wraz z bramkarzem Caruzo bronili dostępu do bramki. W pierwszej połowie Wiślacy zagrażalibramce rywala ale bramkarz i obrona nie dała sie zaskoczyć. Rywale tylko raz zagrożili bramce Vistuli po jedynym błedzie naszego obrońcy w tym meczu ale nasz bramkarz Caruzo pokazał kunszt bramkarski i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla Wisły. Druga odsłona spotkania wyglądała tak samo jak pierwsza zacięta i na dobrym poziomie ale tym razem Wiślacy stworzyli więcej sytuacji bramkowych swoje szanse mieli P.Kondratowicz, Iloski a głową groznie strzelał Piwowarczyk. Swoją przewagę Wiślacy udokumentowali w 65 minucie kiedy to Karcz dogrywa do Gonzaleza a ten strzela koło prawego słupka nie do obrony i jest 2:0. Tu już byliśmy pewni awansu bo Wiślacy grali bardzo pewnie i nikt chyba już nie wierzył że może stać się im krzywda choć gra była twardzo i zarówno Wiślacy jak i rywale ujrzeli kilka żółtych kartek. Bramka na 3:0 w 78 minucie zdobyta przez Karcza po ładnym odebraniu piłki w stylu Chrisa przepięczetowała awans do półfinału i choć w 86 minucie rywale strzałem za pola karnego zdobyli kontaktową bramkę i rzucili się do ataku to tylko zdołali zdobyć kilka rzutów z autu i rzutów rożnych. Teraz czekamy na rywala i miejsce spotkania w półfinale (http://www.scvistula.us)