Jackson Lions FC Gospodarze

Jackson Lions FC
Donovan Catholic HS; Toms River, N.J.

Clay Smith

17.10.2022

Vistula awansowała do trzeciej rundy US Open Cup. Chłopcy grali z bardzo trudnym, ale znanym przeciwnikiem Jackson Lions. Rywale mieli bardzo dobry skład, którego celem było zajść daleko w pucharze. Mecz rozegrano w Donovan Catholic w Toms River, a przeciwnicy mieli całkiem spory tłum kibiców. Nasi przeciwnicy kontrolowali znaczną część meczu, jednak obrona Wisły trzymała się mocno I nie dawała się zaskoczyć. W 25. minucie długie podanie Chris Karcz posłał do Pawła Kondratowicza, który pięknie podkręcił piłkę zza pola karnego i Vistula wyszła na prowadzenie 1:0. Wynik pozostał bez zmian do końca pierwszej połowy. Jackson zmienili taktykę w drugiej połowie, aby spróbować zaatakować obronę Wisły ze wzmożoną siłą, jednak mieli problemy ze stworzeniem klarownych okazji. W 65. minucie Paweł Kondratowicz znalazł się sam na sam z bramkarzem, próbował przekozłować bramkarza, a bramkarz sfaulował go w polu karnym. Mikołaj Kozdron podszedł do rzutu karnego i pokonał bramkarza podwyższając prowadzenie na 2:0. Jackson Lions kontaktową bramkę zdobył w 87 minucie z rzutu karnego. Jednak mimo najlepszych starań gospodarze nie zdołali pokonać linii defensywnej Wisły, by zremisować. (http://www.scvistula.us)