Polonia Wallington SC Goście

14.12.2014

Finał
Wisła Garfield – Polonia I Wallington 5:2

Bramki – dla Wisły: Krzysztof Karcz 2, Łukasz Hausner, Konrad Kruczek i Marcin Kasica po 1; dla Polonii: Tomasz Kwiatkowski i Marcin Decowski
Skład Wisły: Tomasz Kościukiewicz, Marcin Kasica, Marcin Janeczko, Krzysztof Duda, Łukasz Hausner, Konrad Kruczek, Krzysztof Karcz, Grzegorz Woś, Marek Halupka, Piotr Gołąbek
Skład Polonii I Wallington: Jacek Kolano, Robert Kruk, Zbigniew Puzio, Marcin Decowski, Robert Czovek, Tomasz Kwiatkowski, Maciej Kulig, Grzegorz Kinal, Esmjr Vucetovic.
Po raz kolejny w meczu finałowym zagrali koledzy z jednego podwórka. Już w 2. min król strzelców rozgrywek międzyszkolnych Tomasz Kwiatkowski strzelił bramkę dla Polonii. W 10. min do wyrównania doprowadził Krzysztof Karcz, a chwilę później na 2:1 bramkę strzelił Łukasz Hausner. Na 3:1 podwyższył Karcz, a Marcin Decowski uzyskał dla Polonii bramkę kontaktową. W ostatnich minutach meczu bramki dla piłkarzy z Garfield zdobyli Kruczek i Kasica, pieczętując zwycięstwo Wisły w finale 5:2.
Najlepszym bramkarzem turnieju uznany został Tomasz Kościukiewicz, najlepszym zawodnikiem Krzysztof Karcz, któremu dodatkowy puchar od siebie wręczył gość honorowy turnieju Janusz Sybis.
Idol Dolnego Śląska powiedział: c„Był to dobrze zorganizowany turniej, cieszę się, że Orły Sybisa znalazły się w czwórce najlepszych drużyn turnieju. Trzy lata temu Krzysztof Kozak przez 6 tygodni trenował z I-ligowym Śląskiem, cieszy fakt, że po poważnej operacji kolana wrócił do wysokiej formy, podobnie jak Krzysztof Karcz, który po dwóch operacjach jest ponownie w znakomitej dyspozycji. Bezsprzecznie był najlepszym piłkarzem turnieju ”.