Autor:

Marian Jabłoński

Utworzono:

18.05.2015

W deszczu przyszło walczyć naszym seniorom o ligowe punkty z dużyną Ukrainians i też z tego powodu mecz rozpoczoł się z opoźnieniem. Wisła od pierwszych minut uzyskała przewagę na boisku i co raz stwarzała sytuacje bramkowe w polu karnym rywali ale w tym dniu nasi zawodnicy nie mieli dobrze ustawionych celowników i na bramke musieliśmy czekać do 33 minuty kiedy to Marcin Janeczko po podaniu Bziukiewicza zdobywa pierwsza bramkę dla naszego zespołu. Pare minut wcześniej czerwoną kartke zobaczył Krzysztof Duda za niby faul na rywalu, niestety sędzia główny kompletnie nie dostosował się do poziomu meczu i raz za razem odgwizdywał błędne decyzje nie zwracając uwagi na swoich pomocników liniowych. Na pozycje ostatniego obrońcy w tej sytuacji przesunoł się grający trener Wiślaków Konrad Kruczek który trzeba przyznać spisał się bardzo dobrze. Apogeum pracy sędziego była czerwona kartka dla kapitana naszego zespołu w 83 minucie meczu Marcina Janeczko który po kolejnych błędach sędziego nie wytrzymał i wdał się w dyskusje z sędzią za co zobaczył czerwoną kartke. Wracając do wydarzeń na boisku, Wisła podwyższyła na 2:0 po strzale za pola karnego Jakuba Gołąbka w 41 minucie. W drugiej połowie Wiślacy stworzyli sobie jeszcze więcej sytuacji bramkowych, szybkie kontry Gostyńskiego i Bziukiewicza robiły sporo zamieszania w szeregach gości, niestety tylko jedną udało się wykorzystać po szarży Gostyńskiego prawą stroną boiska piłka trafia do Tomka Kościukiewicza który podwyższa na 3:1. Drużyna Ukrainska zdobywa jeszcze kontaktową bramkę a cały mecz kończy się wynikiem 3:2 dla Wisły. Warto zwrócić uwage że na pozycji bramkarz zadobiutował wychowanek Wisły 17-letni Aleks Kłos którego występ można zaliczyć do udanych.