Autor:

Marian Jabłoński

Utworzono:

18.05.2021

Jak przystało na mecz derbowy na boisku dominowała walka a akcje były zacięte na pograniczu faulu. Każda z drużyn chciała jak najszybciej zdobyć bramkę ta sztuka udała się Wiślakom aż czterokrotnie w pierwszej połowie meczu.Wynik meczu otworzył Paweł Kondratowicz po rzucie karny podyktowanym za faul w polu karnym na Karczu. Druga bramka padła po podaniu Hausnera a zdobył ją Chris Karcz przerzucając bramkarza, na 3:0 podwyższych ponownie Paweł Kondratowicz po sprytnym rozegraniu piłki z Nikolce Iloski. Czwartą bramkę wypracował Paul Lee a dopełnił formalności Nikolce Iloski. Sportfriends honorową bramkę zdobył tuż przed przerwą z rzutu karnego. W drugiej połowie mimo wielu okazji z obu stron nie padła już żadna bramka i 11 derby polonijne w New Jersey po raz 7 wygrała Vistula.